Ніщо не обходиться Україні так дорого, як дешевий російський газ – Коболєв

Об этом сообщает jhf.in.ua со ссылкой на СМИ.

Продовжують надходити нові заяви з РФ. Через засоби масової інформації (що трохи дивно, оскільки такі пропозиції, як правило, надають у письмовому вигляді) нам пропонують:

1. "обнулити взаємні претензії";

2. російський газ за прямими поставками, дешевший, ніж за реверсом.

Для "Нафтогазу" продовження транзиту російського газу є стратегічним завданням. Але на цю проблему треба дивитися з позиції сухих цифр і фактів.

Щодо першого пункту. Російська сторона пропонує "Нафтогазові" "обнулити" майже 3 мільярди доларів за Стокгольмським рішенням і відмовитися від позову ще на 12 мільярдів. До того ж АМКУ пропонують відмовитися від штрафу на близько 7 мільярдів доларів

Разом – 22 мільярди доларів – "понять и простить". Шукаю і не знаходжу в озвучених у медіа пропозиціях зустрічних кроків Росії на співставні суми. Хіба такий вигляд має "обнулення" взаємних претензій?

Перейдімо до другого пункту. Нам пропонують повернутися до прямих поставок газу з Росії та обіцяють ціну, меншу на 25%, аніж маємо зараз із Європи.

За чинним контрактом ми вже маємо право купувати російський газ за ціною німецького хабу. "Газпром" відмовляється виконувати це положення контракту.

Традиційно російські поставки, навіть зі знижками за лояльність, чомусь виходять дорожчими, ніж закупівлі за конкурентними цінами в Європі. Це нелогічно, бо "Газпром" транспортує газ на меншу відстань.

Коли Стокгольмський арбітраж виправив цю цінову аномалію, "Газпром" відмовився постачати газ.

Ми вже давно переконалися, що ніщо не обходиться Україні так дорого, як дешевий російський газ. Коли наші відносини із "Газпромом" вдається зробити суто комерційними, баланс витрат суттєво змінюється на користь України.

Сухі цифри:

• 2013 року, коли в нас була знижка "за флот у Криму" й ми купували газ майже суто в "Газпрому", на транзиті ми заробили 3 мільярди доларів, а за імпортований газ заплатили Росії більше 5 мільярдів. Від’ємна різниця між доходами за транзит і видатками на купівлю газу – більше 2 мільярдів доларів.

• У 2018 році, коли ми вже перейшли від "дешевого" російського газу на "дорогий" європейський і не мали жодних політичних знижок, на транзиті заробили 2,7 мільярда доларів, а на закупівлю витратили 2,1 мільярда. Позитивна різниця для нас склала 600 мільйонів доларів.

Ще раз цитую російських посадовців: "Як можна взагалі говорити про щось і прагнути до якихось домовленостей, якщо триває така вакханалія в Стокгольмському арбітражі. І Путін чітко сказав, що, хлопці, нумо, потрібно спочатку відмовитися від якихось вимог, досить абсурдних, а потім уже домовлятися".

Ми готові домовлятися про продовження транзиту. Наша позиція в цьому питанні повністю збігається з позицією Єврокомісії.

Росія – проти, її лякає "вакханалія в Стокгольмському арбітражі". Звичайно, рішення найавторитетнішого європейського арбітражного суду можна називати "вакханалією", але тоді постає логічне питання – навіщо торік "Газпром" першим ініціював у Стокгольмському арбітражі два нові процеси проти "Нафтогазу"?

Ми готові до конструктивної співпраці заради продовження транзиту, але й надалі наполегливо й ефективно захищатимемо як національні інтереси, так і інтереси "Нафтогазу".

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

Андрій КОБОЛЄВДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1572963216-nishcho-ne-obhoditsya-ukrayini-tak-dorogo-yak-desheviy-rosiyskiy.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя